DĄBROWA DZIŚ

Wspaniałą inicjatywą wykazała się młodzież z klasy III c mundurowej z dąbrowskiego Zespołu Szkół. Uczniowie porządkowali dziś żydowski kirkut.
Inicjatywa wyszła od Izy Kulik, która skupiła wokół siebie kolegów i koleżanki. Młodzież pod opieką nauczycielki Doroty Budzińskiej sprzątała cmentarz.
- Rok temu porządkowaliśmy to miejsce całą klasą – tłumaczy nam Iza, inicjatorka akcji. – W tym roku z powodu epidemii myślałam, że nie uda nam się zorganizować sprzątania. Jest co prawda mniej osób, ale nikt mi nie odmówił pomocy. Każdy z chęcią przystał na tę inicjatywę, bo uważał, że jest to bardzo ważne. Takie działania są bardzo ważne. To jest nasza historia i dziedzictwo z nią związane, powinniśmy o nie dbać i pielęgnować.
Uczniowie grabili liście, kosili trawę i sprzątali gałęzie.
- Z inicjatywą dzisiejszego sprzątania cmentarza wyszła młodzież – mówi Dorota Budzińska, nauczycielka z dąbrowskiego LO. – Jestem bardzo wdzięczna młodym ludziom, to jest ich dobra wola, że dzisiaj tutaj są. Cieszę się, że czują potrzebę sprzątania tego cmentarza.
Uczniowie, którzy poświęcili swój czas, aby przyłączyć się do akcji to: Iza Kulik, Daniel Korenkiewicz, Kasia Kozłowska, Marcin Łysik, Daniel Mocarski, Karol Ostaszewski, Iza Sipko i Daniel Pużuk.
- Dziękuję im bardzo serdecznie – dodaje nauczycielka. (hr)
2020-10-25 10:24:38
Copyright © 2019 projekt i oprogramowanie choruzy.pl

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się