DĄBROWA DZIŚ

XXVII DZIEŃ JUDAIZMU w Kościele katolickim w Polsce
17.01.2024 r.
Pod hasłem „SZALOM „Pokój – Dar Boga” odbyły się obchody XXVII Dnia Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce, w Dąbrowie Białostockiej po raz 9.
"Podczas wtorkowej konferencji prasowej w Warszawie kard. Grzegorz Ryś wyraził nadzieję, że niezależnie od obchodów centralnych Dzień Judaizmu zostanie zauważony w każdej polskiej diecezji a nawet każdej katolickiej parafii w Polsce. Przewodniczący Komitetu KEP ds. Dialogu z Judaizmem podkreślił, że antysemityzm, jakkolwiek motywowany, zawsze jest grzechem". https://www.ekai.pl/pokoj-dar-boga-xxvii-dzien-judaizmu.../
Nasze uroczystości rozpoczęło wystąpienie ks. Mateusza Trochima, który przybliżył zebranym znaczenie pojęcia "szalom" w kontekście biblijnym oraz nauczaniu Jezusa. Wspólna modlitwa psalmami - "poezją i modlitwą wieków", która łączy a nie dzieli, przybliżenie istoty Dnia Judaizmu oraz odsłonięcie kodu QR na muralu "Drzewo Pamięci" autorstwa potomka dąbrowskich Żydów Marka Podwala to części dzisiejszej uroczystości. Kod QR został przygotowany przez p. Wojciecha Młotkowskiego reprezentującego StronaPamieci.PL. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w uroczystości, w szczególny sposób dyrektorowi J. Budnikowi, p. W. Młotkowskiemu, Barbarze Siwińskiej i Mirosławowi Szutowi oraz młodzieży ze Szkoły Dialogu projektu Forum for Dialogue, zdjęcia Roman Klimaszewski.
2024-01-18 20:43:09
Copyright © 2019 projekt i oprogramowanie choruzy.pl

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się