DĄBROWA DZIŚ

W szkole - a jednak inaczej, w klasie - a jednak nie lekcje - 4 października 2019 r. kilkunastu młodych ludzi z ZS im. gen. N. Sulika w Dąbrowie Białostockiej i Publicznej Szkoły Podstawowej w Bagnach, z panią dyrektor Małgorzatą Pycz, uczestniczyło w warsztatach i zajęciach przygotowanych we współpracy z członkami Klubu Obywatelskiego "Młody Obywatel" Program Równać Szanse z Lisewa Malborskiego.
Nasi goście i trenerzy - Michał Romanowski (Lisewo Malborskie) i Kamila Gęsiarz (Miłoradz) oraz 5. uczniów ze szkół w Szymankowie, Tczewie, Miłoradzu i Barlewiczach pokazało i nauczyło nas, jak wykonać nadruki na torbach oraz przygotować szablony nazwisk wykorzystane do napisów na murze. Zajęciom i praktycznej nauce towarzyszyła świetna atmosfera wzajemnego poznawania się, wymiany doświadczeń, rozmowy i konkretnych działań.Chcieliśmy poprzez wykonaną pracę - w szkole i na żydowskim cmenarzu - upamiętnić dawnych mieszkańców Dąbrowy. Nadruki na torbach przedstawiają nieistniejącą dąbrowską synagogę a mural z nazwiskami to ślad po dąbrowskich ofiarach Holokaustu.
Działania umożliwiły środki z projektu "Równać Szanse"  finansowanego przez Polsko - Amerykńską Fundację WOLNOŚĆ. Nauczyciele (M. Romanowski i K. Gęsiarz) oraz uczniowie z Żuław realizują projekt i dzięki niemu mogli wspomóc, nie tylko merytorycznie, ale praktycznie,wspólne przedsięwzięcie.Dziękujemy za wiedzę, pomoc, pracę, wspólnie spędzony czas - mamy nadzieję, że dołączymy do projektu "Równać Szanse". Zdjęcia:Halina Raducha.

2019-10-07 17:21:08
Copyright © 2019 projekt i oprogramowanie choruzy.pl

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się